PROFI talajcsavarok
Fenntartható és környezettudatos alapozás
Szolgáltatásaink
Felhasználási lehetőségek
A PROFI és SEMI szériába tartozó talajcsavarok már nagyobb, főként ipari kivitelezésekhez alkalmazható technológiai megoldást biztosítanak a beton alapok kiváltására. Ezen szegmensbe tartozó kivitelezés esetén egyes esetekben a munkafolyamat részét kell képezze statikai tervezés, talajmechanikai vizsgálat, valamint a talajcsavarok teherbírási próbája.
Felhasználási területek
Professzionális alapozási munkák beton nélkül gyorsan és egyszerűen
A PROFI szériába tartozó toldható talajcsavarok olyan kivitelezéseknél nyújtanak tökéletes megoldást, ahol a FIX talajcsavarok hossza nem elegendő, különösen lejtős terepen. Az akár több méter hosszúságig is toldható talajcsavarok segítségével a szélsőséges körülmények is áthidalhatók. A talajcsavarok gyors, pontos és rendkívül stabil alapot biztosítanak ipari kivitelezésekhez is. Egy lakóház alapja akár néhány óra alatt elkészül és azonnal terhelhető, nincs kötési idő, a kivitelezést nem befolyásolja az időjárás.
Épületek
Csarnokok
Konténer-épületek
Kocsibeállók
Utcai bútorok
Ipari kerítések
PROFI toldható és fix talajcsavarok
TOLDHATÓ csavarok
A Toldható talajcsavarok a lejtős illetve gyengébb talajminőség esetén nyújtanak tökéletes megoldást az alapozáshoz. Az alap a telepítés után azonnal terhelhető. Teherbírásuk talajminőség függvényében 1-7 tonna, méretük a 4 méter hosszúságot is meghaladhatja.
FIX csavarok
A FIX talajcsavarok segítségével gyorsan és egyszerűen készíthetjük el a készházakhoz és egyéb könnyűszerkezetes épületekhez szükséges alapokat. Az alap a telepítés után azonnal terhelhető. A PROFI szériába tartozó talajcsavarok teherbírása talajminőség függvényében 1-7 tonna.
PROFI talajcsavarok telepítése
Gépi erővel történő lehajtás
Az ipari talajcsavarok telepítése csavarozó géppel történik. Használatuk környezetbarát, azonnal terhelhető alapozást tesz lehetővé különösebb földmunkák nélkül. Egy 80-100m2 alapterületű épület alapozása akár 1 nap alatt kivitelezhető. A telepítés sebessége a helyszíni adottságoktól, terepviszonyoktól és a talajminőségtől függ. Nehéz terepviszonyok mint az aszfalt, vagy sziklás kemény talaj esetén szükséges lehet HDT előfúró használata is a telepítés során.
A behajtás során a talajcsavar a körülötte lévő földet tömöríti, ezáltal magas stabilitást eredményez. A munka elkészültével a talajcsavaros alap azonnal terhelhető.
Talajmechanikai vizsgálat és a talajcsavarok teherbírási próbája
Lakóépületek, készházak, modulházak, könnyűszerkezetes házak, illetve más ipari kategóriába sorolható építmények alapozását megelőzően szükséges a telepítés helyszínén talajmechanikai vizsgálatot végezni, amelynek eredménye jelentősen meghatározza a statikai tervezést, így a talajcsavaros alapot érintően készített alapozási tervet is.
A talajmechanikai vizsgálaton túl szükséges lehet a tervezett talajcsavarokra vonatkozóan teherbírási próbát végezni a helyszínen. A teherbírási próba során kapott eredményeket az EUROCODE 7 módszertan alapján statikus értékeli és erről jegyzőkönyvet készít, amely tartalmazza azt, hogy a tervezett talajcsavar a statikai számítások során meghatározott terhelésnek megfelel, vagy nagyobb, illetve több talajcsavar használata indokolt.
A kiértékelt eredményeket dokumentálva – beleértve a mérési adatokat és a statikus értékelését tartalmazó jegyzőkönyvet – átadjuk a megbízónak az építési engedélyezési dokumentáció részét képező tervdokumentációk, így különösen az alapozási terv elkészítéséhez.